مجله باران
تاریخ انتشار:
۲۷ تیر ۱۴۰۰

صحبت‌های دکتر سعید مدرسی درباره‌ی کلیپ معروف هلیا و لزوم رعایت اخلاق رسانه‌ای در فضای مجازی در برنامه سلام تهران از شبکه پنج

تاریخ انتشار:
۱۳ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

فضای مجازی پر شده است از محتواهایی که در روند تربیت فرزندان ما اخلال ایجاد می کنند؛ با تنظیمات جستجوی ایمن و فراهم کردن زمینه خودکنترلی در دنیای حقیقی برای کودکانمان می‌توان از آنها در برابر محتوای نامناسب مراقبت کرد.

تاریخ انتشار:
۱۲ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

اعتیاد اینترنتی پدیده ای است که شناخت، جلوگیری از آن و درمان آن مسئله بسیار مهمی است. در این متن بیشتر با این موضوع آشنا شده و از برخی راهکار های عملی پیرامون آن مطلع خواهید شد.

تاریخ انتشار:
۱۱ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

تمام رفتارهای ما در فضای مجازی برای همیشه باقی می‌ماند پس باید مراقب این رد پا باشیم. جاودانگی در فضای سایبری، یکی از اصول چهارگانه این فضاست؛ علاوه بر این ها، مراقب بعضی رفتار های خاص هم باید بود!

تاریخ انتشار:
۱۰ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

رسانه های اجتماعی چگونه شخصیت ما را هک می کنند و باعث تغییر در رفتارهای ما می شوند؟

تاریخ انتشار:
۹ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

کودکان دیگر از حافظه‌شان کار نمی‌کشند و دچار اختلال ماندگاری اطلاعات در حافظه می‌شوند و وقتی حافظه کوتاه‌مدت دچار اختلال شود، نمی‌توان به خوبی فکر کرد، چون منطقه‌ای که پردازش اطلاعات در آن انجام می‌پذیرد، حافظه کوتاه‌مدت است.

تاریخ انتشار:
۸ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

تقویت مهارت دست‌ورزی تا مهارت تولید رسانه‌ای به جای مصرف بی‌رویه، باعث تقویت جنبه‌های وجودی فرزندان ما می‌شود. فرزندان ما در همین سنین کم، به جای مصرف‌کنندگی، می‌توانند تولیدکننده اثرگذار رسانه‌ای باشند.

تاریخ انتشار:
۷ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

یکی از مهم ترین مسائل در تربیت رسانه ای، شکل دادن حافظه مشترک رسانه ای با فرزندان است. موضوعی که در کنار راهکار های پیش رو، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

تاریخ انتشار:
۶ فروردین ۱۴۰۰
دسته‌بندی:

حدود ۲۱ درصد کودکان و نوجوانان اضافه وزن و حدود ۲۵ درصد آنان چربی خون دارند. بیماری‌هایی که قرار بود بعد از ۴۰ تا ۵۰ سالگی سراغ انسان بیاید، امروز در دوران نوجوانی به سراغشان آمده است. چرا؟