پرسش و پاسخ‌های پرتکرار درباره دوره‌های آموزشی مجازی

منظورتان از دوره آنلاین چیست و چطور برگزار می‌شود؟
کلاس‌ها در دوره آنلاین به صورت «وبینار» برگزار می‌شوند. یعنی شما سر ساعت خاص کلاس، با مرورگر اینترنتی کامپیوتر خود و یا گوشی موبایلتان (پیشنهاد ما گوگل کروم) وارد صفحه وبینار می‌شوید و با نام کاربری و رمز عبوری که برای شما ارسال می‌شود، در کلاس شرکت می‌کنید. در ادامه شما تصویر و صدای استاد را به همراه اسلایدها و … خواهید دید و استاد از راه دور به شما و دیگر مخاطبان حاضر در وبینار درس خواهند داد. همچنین امکان پرسش و پاسخ متنی با اساتید در کلاس برقرار است.

آیا برای شرکت در کلاس آنلاین نرم افزار خاصی نیاز است؟
خیر، شما نیاز به هیچ نرم افزار خاصی ندارید. با همان مرورگر اینترنتی خود (پیشنهاد ما گوگل کروم) می‌توانید وارد سایت اینترنتی اسکای روم شوید و با نام کاربری و رمز عبوری که به شما از قبل داده می‌شود، وارد وبینار شده و در کلاس آنلاین شرکت کنید.

آیا از موبایل هم می‌توان برای شرکت در دوره آنلاین استفاده کرد؟
بله می‌توانید با موبایل نیز از طریق مروگر اینترنتی وارد کلاس آنلاین (وبینار) شوید.

برای شرکت در کلاس آنلاین سرعت اینترنت چقدر باشد؟
در صورتی که شما از اینترنت ADSL با سرعت 512 به بالا استفاده کنید، مشکلی برای شرکت در کلاس آنلاین نخواهید داشت. همچنین اینترنت 3G و 4G همراه اول و ایرانسل نیز برای شرکت در وبینار مناسب هستند. می‌توانید از امکان Hotspot گوشی خود استفاده کرده و کامپیوتر را به گوشی وصل کرده و از اینترنت آن استفاده کنید.

مخاطب این دوره چه کسانی هستند؟
تمام پدران و مادران فارسی‌زبان مخاطب دوره‌های تربیتی هستند. همچنین پژوهشگران، مربیان، مبلغان و مشاوران خانواده می‌توانند از مباحث این دوره‌ها در کار تخصصی خود استفاده کنند.

پیش‌نیازهای علمی شرکت در این رویداد چیست؟
علاقمندی پدران و مادران به تربیت بهتر فرزندان در عصر رسانه‌ها پیش‌نیاز حضور در این دوره‌ها است.

اگر من نتوانم در یکی از جلسات دوره شرکت کنم چطور می‌توانم آن جلسه را جبران کنم؟
مشکلی نیست. ویدیو ضبط شده هر جلسه در کانال ویژه آن دوره در پیام‌رسان بله در اختیارتان قرار می‌گیرد.

این دوره‌های آنلاین همچنان ادامه دارد؟ و آیا امکان تکرار دوره‌ها وجود دارد؟
دوره‌های مختلف مرکز تربیت رسانه‌ای باران مطابق تقویم فصلی به شکل متناوب برگزار خواهد شد. پس اگر می‌خواهید به جمع بزرگ خانواده‌ی باران بپیوندید و فرصت این ماه را از دست دادید منتظر ماه بعد باشید!
اگر کانال‌های اطلاع رسانی مرکز تربیت رسانه‌ای باران به نشانی @bmtc_ir را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید، در جریان دوره های آتی قرار خواهید گرفت.