درباره مرکز تربیت رسانه‌‌ای باران

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«مرکز تربیت رسانه‌ای باران» یک مجموعه تخصصی آموزشی – پژوهشی در حوزه تربیت کودک و نوجوان در عصر رسانه‌ها است که به همت جمعی از پژوهشگران، آموزگاران و طراحان محتوای آموزشی و به پشتوانه بیش از یک دهه تجربه در تدریس، تألیف و انتشار منابع آموزشی تعلیم و تربیت، علوم انسانی و سواد رسانه‌ای راه‌اندازی شده است.

این مرکز تخصصی که فعالیت رسمی خود را با استعانت از ادعیه زاکیه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقارن با یوم‌الله عید غدیرخم ۱۴۴۱ (۱۸ مرداد ۹۹) آغاز کرده است، خدمات عمومی و تخصصی خود را برای سه گروه مجزای مخاطبان ارائه می‌کند:

الف) کودک و نوجوان
ب) پدران و مادران
ج) معلمان و مربیان

برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی آموزشی، انجام طرح‌های پژوهشی، انتشار محتوای آموزشی و ارائه خدمات مشاوره به مراکز و مؤسسات فرهنگی از جمله فعالیت‌های «مرکز تربیت رسانه‌ای باران» است.

*

غایت تربیت رسانه‌ای


ما در مرکز تربیت رسانه‌ای باران می‌اندیشیم تربیت یافته مطلوب نظام تربیت رسانه‌ای اسلامی؛ کسی است که
با انتخاب آگاهانه (جامع و دقیق) از میان ظرفیت‌های رسانه‌ای پیرامونی؛
و کاربری مسئولانه (هم مصرف و هم انتشار) در ارتقاء رشد همه جانبه (در ۶ ساحت) خود و جامعه استفاده کرده؛
و خود را در برابر خداوند متعال، خویش و جامعه پاسخگو می‌داند.
طبیعتاً چنین تربیت‌يافته‌ی مطلوبی باید دارای شایستگی‌های متعددی در حیطه دانشی، نگرشی و مهارتی و رفتاری باشد که دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و محتواهای پژوهشی باران به همین منظور ارائه می‌شوند.
برای آشنایی بیشتر با «مبانی تربیت رسانه‌ای» به روایت باران می‌توانید «نامه باران ۸» را ببینید.

*

با یاری خداوند متعال در خرداد ماه ۱۴۰۱ «مؤسسه تربیت رسانه‌‌ای باران» به عنوان مرکزی فرهنگی هنری با شماره پروانه ۵۳۶۹۵ نزد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده و در ادامه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود، از پشتوانه‌ی قانونی کاملی برخوردار شده است.

*

پایگاه رسمی BMTC.ir و حساب کاربری BMTC_ir@ در رسانه‌های اجتماعی و شماره تماس ۰۹۱۹۰۱۰۶۰۷۱ متعلق به مرکز تربیت رسانه‌ای باران است و مخاطبان گرامی از این طریق می‌توانند با ما در ارتباط باشند.